Go to Top

Hiszpańskie kanały Youtube, które warto śledzić

hiszpańskie youtube

Jedną z korzyści, jakie daje nam Internet, jest możliwość stałego kontaktu z językiem obcym w jego oryginalnej formie, z jaką spotykają się osoby na co dzień posługujące się danym językiem, a nie poprzez materiały specjalne przygotowane dla uczących się języka.

Obecnie świetnym sposobem na obcowanie z żywym językiem hiszpańskim może być śledzenie hiszpańskojęzycznych kanałów w serwisie Youtube. Z tego powodu szczególnie interesująca wydaje się być zmiana lokalizacji treści w ustawieniach portalu Youtube. Podczas pobytu w Polsce serwis wyświetla nam domyślnie, spośród mogących nas zainteresować filmów, propozycje filmów tworzonych w języku polskim. Ustawienia te łatwo jednak zmienić, dzięki czemu, bez względu na miejsce aktualnego pobytu, istnieje możliwość śledzenia na bieżąco najpopularniejszych filmów w Hiszpanii.

Gdybyśmy jednak nie chcieli  zmieniać na stałe ustawień i odcinać się od polskich treści,  można zdecydować się na subskrypcję jakichś hiszpańskich twórców Youtube. W artykule tym przedstawiamy kilka ciekawych propozycji, z pośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

  • David Calle – Unicoos

David Calle to hiszpański nauczyciel, którego w tym roku nominowano do nagrody Global Teacher Prize 2017, określanej też jako Nobel dla nauczycieli. Na swoim kanale Unicoos od pięciu lat zajmuje się nauczaniem milionów osób z całego świata: matematyki, fizyki i chemii. Z wykształcenia inżynier, postanowił zostać youtuberem,  gdy stracił pracę w swoim zawodzie. Poświęcił się całkowicie temu, co najbardziej lubi – nauczaniu innych. Obecnie jego kanał liczy ponad 850 tys. subskrybentów.

 

  • AuronPlay

Autor tego kanału nazywa się tak na prawdę Raúl Álvares Genes i pochodzi z Katalonii. Jego twórczość śledzi obecnie ponad pięć milionów osób, dzięki czemu zyskał status jednego z głównych hiszpańskich youtuberów. W swoich nagraniach skupia się przede wszystkim na tworzeniu zabawnych komentarzy dotyczących bieżących wydarzeń. Znany jest ponadto z żartów telefonicznych, gdy dzwoni z absurdalnymi pretensjami do przypadkowych osób.

 

  • ExpCaseros

Osoby poszukujące ciekawych, tanich i sprytnych rozwiązań różnych problemów  życia codziennego, powinny być usatysfakcjonowane zawartością tego kanału. Jego autorzy prezentują różne sposoby ułatwienia sobie życia i zabicia nudy. Poza tym wykonują proste eksperymenty, pozwalające lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Jeśli ktoś szuka pomysłu na najlepszą imprezową sztuczkę lub przepisu na czekoladowy wulkan, to właśnie ten kanał wydaje się najwłaściwszy.

 

  • Mariel de Viaje

Wiele osób uczy się języka hiszpańskiego, aby ułatwić sobie przyszłe podróże do krajów hiszpańskojęzycznych. Inni po prostu lubią poznawać nowe miejsce i nieznane kultury. W związku z tym na naszej liście tej nie mogło zabraknąć kanału podróżniczego. Mariel de Viaje to kanał podróżującej Meksykanki, która podczas podróży nagrywa wideo i dzieli się z widzami swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

 

  • HolaSoyGerman

Na koniec kanał, który obecnie zajmuje miejsce jako drugi najpopularniejszy na świecie (przez długi czas cieszył się pierwszą lokatą). Prowadzi go Chilijczyk, którego publiczność przekroczyła już 31 milionów osób. W swojej twórczości opowiada w sposób interesujący i zabawny o rzeczach zupełnie codziennych, co pozwoliło mu zdobyć  tak liczne grono odbiorców.

A jaki jest Twój ulubiony hiszpańskojęzyczny kanał na Youtube?

, ,