Go to Top

Konkurs – tygodniowy pobyt w apartamencie w El Puerto de Santa Maria (Kadyks) do wygrania

El Puerto de Santa Maria (Cádiz)

Dla wszystkich uczestników zajęć w ELE USAL Varsovia przygotowaliśmy specjalny konkurs. Do wygrania jest tygodniowy pobyt w apartamencie w El Puerto de Santa Maria (Cádiz) w Hiszpanii dla dwóch osób. Poniżej opisujemy niektóre z atrakcji jakie czekają na zwycięzcę i osobę mu towarzyszącą w podróży.

Zapisz się na kurs hiszpańskiego, naucz się hiszpańskiego i jedź do Hiszpanii sprawdzić swoje umiejętności językowe!

Kadyks (hiszp. Cádiz) Kadyks to miasto w południowo-zachodniej Hiszpanii w regionie Andaluzji i stolica prowincji Kadyks. Jest jednym z najstarszych miast Hiszpanii. Został założony około 1100 r. p.n.e. przez Fenicjan. Następnie przechodził pod panowanie Kartaginy, Rzymian, Wizygotów i Maurów. Ostatecznie w roku 1262 stał się częścią Królestwa Kastylii (w uproszczeniu można powiedzieć, że dzisiejszej Hiszpanii).

Bez względu na to, pod czyim panowaniem Kadyks się znajdował, to dzięki swemu strategicznemu położeniu na półwyspie oddzielającym Zatokę Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego, był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. To właśnie stąd wypływały pierwsze statki, które wiozły Kolumba i jego towarzyszy do Ameryki. Później Kadyks został ważnym miastem portowym odpowiadającym za prowadzenie handlu z hiszpańskimi koloniami. Z tego też powodu kilkakrotnie złupiły go floty innych mocarstw (Anglii i Holandii). To również w Kadyksie uchwalono pierwszą hiszpańską konstytucję w 1812 r.

Atrakcje Kadyksu Bogata historia miasta pozwala odwiedzającym Kadyks podziwiać jego liczne zabytki. Zalicza się do nich m. in. monumentalną katedrę i inne liczne kościoły. W jednym z nich obradowały Kortezy, które uchwaliły pierwszą hiszpańską konstytucję. Poza tym na uwagę zasługuje całe Stare Miasto wraz z murami obronnymi oraz muzea pozwalające poznać historię miasta i Hiszpanii.

Niemniej ważny pozostaje fakt, że Kadyks z racji położenia geograficznego ma dużo bardziej przyjazny klimat niż polskie miejscowości nadmorskie. Dzięki temu, nawet odwiedzając  miasto w październiku lub listopadzie, będziemy mogli cieszyć się słońcem i korzystać z atrakcji, jakie stwarza plaża i morze i nie narażać się na niedogodności, z jakimi wiąże się wizyta w mieście w środku lata (tłumy turystów i temperatury przekraczające 40 stopni Celsjusza).
Bahía de Cádiz
Kadyks to jednak nie jedyne atrakcje jakie będziesz miał okazję poznać podczas pobytu w El Puerto de Santa Maria (Cádiz). Apartament, pobyt w którym jest przedmiotem tego konkursu, leży nad Bahía de Cádiz (Zatoką Kadyksu). Obszar ten w swojej dużej części pozostaje pod ochroną i tworzy Parque natural de la Bahía de Cádiz (park narodowy). Zawdzięcza to bogactwu gatunków ptaków i zwierząt morskich zamieszkujących wody zatoki i wybrzeże. Co ciekawe zatoka jest jedną z nielicznych, która posiada zintegrowany system transportu publicznego promowego. Dzięki temu przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi portami i miejscowościami leżącymi nad zatoką jest sprawne i szybkie.
Co zrobić, żeby wygrać?
Mamy nadzieję, że ten krótki opis zachęcił Cię do wyjazdu. Jeśli tak to zapraszamy do udziału w konkursie, w którym nagrodą jest tygodniowy pobyt w apartamencie  przy samej plaży (nagroda nie obejmuje transportu i wyżywienia na miejscu). Aby wziąć udział w konkursie wystarczy napisać w komentarzu na naszym profili na Facebooku z kim i dlaczego chciałbyś spędzić tydzień w Hiszpanii, a poza tym zapisać się na jeden z kursów dostępnych w ofercie naszej szkoły języka hiszpańskiego Regulamin konkursu dostępny jest poniżej.

 

Niektóre kursy języka hiszpańskiego oferowane przez ELE USAL Varsovia:
Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu

, , ,