Przywitanie to początek każdej znajomości. Bez względu na to jaki jest nasz poziom znajomości języka hiszpańskiego i cel podróży do Hiszpanii mamy potrzebę witać się z napotkanymi osobami. W tym krótkim poradniku podpowiemy jak witać się i żegnać w języku hiszpańskim, a także czym różnią się między sobą poszczególne wyrażenia.
ELE USAL Varsovia po raz kolejny zaprasza wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w Konkursie debat po hiszpańsku - La liga de debate en español. Po zeszłorocznej edycji konkursu, która okazała się wielkim sukcesem i spotkała się z ciepłym przyjęciem uczestników, w tym roku po raz kolejny zapraszamy do udziału w konkursie debat po hiszpańsku. Finał konkursu odbędzie się 17 grudnia 2019 roku w Warszawie.

Już niedługo (1 października) rusza nowy semestr zajęć w szkole języka hiszpańskiego ELE USAL Varsovia. Zajęcia rozpoczynają się w nowej siedzibie szkoły przy ulicy Nowy Świat 57/59 lok. 12. Dzięki temu dojazd do naszej szkoły jest jeszcze prostszy (szkoła mieści się 100 metrów od stacji...

Studio Kulinarne Małe Przyjemności to miejsce stworzone do tego aby w gronie rodziny i przyjaciół podczas gotowania i biesiadowania spędzać wspólnie czas. Studio pozwala twórczo i oryginalnie spędzić czas, rozwijać pasje i zdobywać nowe umiejętności. Dzięki temu, ze objęło swoim patronatem Konkurs debat po hiszpańsku, również jego laureaci będą mieli okazję skorzystać z jego oferty.
Jednym ze sponsorów nagród w I Konkursie debat po hiszpańsku jest Akademia Tańca Tu się Tańczy. W szkole tańca każdy, niezależnie od swojego wieku i zainteresowań, znajdzie zajęcia odpowiednie dla siebie. A czy jest coś lepszego dla odprężenia się po intensywnej nauce, na przykład języka hiszpańskiego, niż relaksujący tanie?
Cursos Internacionales Universidad de Salamanca to instytucja wyspecjalizowana w nauczaniu języka hiszpańskiego jako języka obcego. Dzięki wsparciu tej instytucji zwycięska klasa, w kategorii uczniów starszych, w I Konkursie debat po hiszpańsku, wyjedzie na tygodniowy kurs języka hiszpańskiego do Hiszpanii.
ELE USAL Estepona to szkoła języka hiszpańskiego należąca do sieci szkół ELE USAL. Instytucja ta zdecydowała się na objęcie swoim patronatem I Konkursu debat po hiszpańsku w Polsce. Dzięki temu najlepsi uczniowie debatujący w kategorii debat w języku polskim wyjadą na kurs języka hiszpańskiego do Hiszpanii.
VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego to miejsce gdzie uczniowie zdobywają poza wszechstronną wiedzą także zrozumienie i wsparcie dla swoich indywidualnych zainteresowań, pasji i dążeń. Jednym z wyrazów takiego dodatkowego wsparcia rozwoju uczniów jest udział reprezentacji VII LO z Gdańska w I Konkursie debat po hiszpańsku w kategorii klas starszych - debata w języku hiszpańskim.
Liceum Akademickie przy Zespole Szkół Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu powstało w roku 1998 i jest pierwszą w Polsce szkołą dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Placówka w swojej działalności stara się nawiązywać do tradycji XVI wiecznego Gimnazjum Akademickiego, a także funkcjonującego przy Uniwersytecie Wileńskim Liceum im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Szkoła, z racji swojego charakteru, działa pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Liceum z Torunia regularnie jest klasyfikowane jako jedno z najlepszych w Polsce. Uczniowie tej szkoły zmierzą się w I Konkursie debat po hiszpańsku w Polsce.
IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim to szkoła, która stara się w atmosferze "twórczego spokoju, mądrego partnerstwa i przyjaznej atmosfery" zachęcać swoich uczniów do osiągania jak najlepszych rezultatów. Liceum to jest również kolejnym, które zdecydowało się na udział w I Konkursie debat po hiszpańsku w Polsce.
Uczestnicy I Konkursu debat po hiszpańsku w Polsce to uczniowie z całej Polski. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 we Wrocławiu jest kolejnym uczestnikiem w kategorii uczniów starszych – debaty w języku hiszpańskim. Jest nam niezmiernie miło, że nasz konkurs staje się jeszcze bardziej ogólnopolski.