Konkurs debat po hiszpańsku – edycja 2019

ELE USAL Varsovia po raz kolejny zaprasza wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w Konkursie debat po hiszpańsku – La liga de debate en español. Po zeszłorocznej edycji konkursu, która okazała się wielkim sukcesem i spotkała się z ciepłym przyjęciem uczestników, w tym roku po raz kolejny zapraszamy do udziału w konkursie debat po hiszpańsku. Finał konkursu odbędzie się 17 grudnia 2019 roku w Warszawie.Podobnie jak przy poprzedniej edycji konkursu przeprowadzimy go w dwóch niezależnych kategoriach wiekowych. Uczniowie młodsi, uczęszczający do szkół podstawowych, będą debatować w języku polskim. Uczniowie starsi, uczący się w szkołach średnich, podejmą debaty w języku hiszpańskim. W każdej kategorii wiekowej może wystartować maksymalnie 8 szkół.

Debata zostanie podzielona na dwa etapy: fazę grupową i finałową. W fazie grupowej odbędzie się debata każdego z każdym. Zwycięzcy poszczególnych grup zmierzą się ze sobą w finale konkursu. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęła Ambasada Urugwaju w Polsce.

 

Miejscem debat będzie siedziba Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie, a jej finał zaplanowany jest na 17 grudnia 2019 roku. Temat debat w każdej kategorii wiekowej zostanie opublikowany do 31 października 2019.

W późniejszym terminie, kiedy poznamy uczestników tegorocznego konkursu, opublikujemy szczegółowych harmonogram debat. Harmonogram zostanie ułożony w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić uczestnikom spoza Warszawy dojazd na konkurs i powrót do domu tego samego dnia.

W celu zapisania się do udziału w debacie należy wysłać do organizatora kartę zgłoszeniową, a także dokonać opłaty wpisowej w wysokości 100 PLN. Zachęcamy również do szczegółowego zapoznania się z regulaminem konkursu.

 

 

Wszystkich zainteresowanych konkursem, a niezdecydowanych co do tego, czy chcieliby w nim wziąć udział, zapraszamy do obejrzenia transmisji z ubiegłorocznego finału konkursu:

 

Oto finał I konkursu debat po hiszpansku w Polsce. Zapraszamy na transmisję z ogłoszenia wyników fazy grupowej oraz debat finałowych.

Publicada por ELE USAL Varsovia szkoła j. hiszpańskiego en Martes, 18 de diciembre de 2018

No Comments

Post A Comment