Go to Top

Konkurs debat po hiszpańsku w Polsce

ELE USAL Varsovia przy współpracy z Lingwistyczną Szkołą Wyższą w Warszawie, Uniwersytetem w Salamance i Cursos Internationales de Universidad de Salamanca ma przyjemność zaprosić na pierwszy w Polsce konkurs debat po hiszpańsku.

Konkurs debat po hiszpańsku to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Jest to niepowtarzalna okazja dla uczniów szkół podstawowych i średnich do tego aby w praktyce sprawdzić swoją znajomość języka hiszpańskiego i swoją znajomość świata hiszpańskojęzycznego.

Rywalizacja będzie odbywała się dwóch niezależnych kategoriach wiekowych:

  1. Uczniów szkół podstawowych – w tym wypadku debaty będą odbywały się w języku polskim na tematy związane z Hiszpanią lub innym krajem hiszpańskojęzycznym.
  2. Uczniów szkół średnich – w tym wypadku debaty będą się odbywały w języku hiszpańskim.

W każdej z dwóch kategorii wiekowych zmierzą się przedstawiciele ośmiu szkół (razem w konkursie wystartuje wobec tego, aż szesnaście szkół). Rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych będzie przebiegać w sposób niezależny. Najpierw odbędą się rozgrywki w fazie grupowej. W każdej kategorii wiekowej reprezentacje 8 szkół zostaną podzielone na dwie grupy (każda grupa to cztery zespoły). Na etapie grupowym zostaną przeprowadzone debaty “każdy z każdym”. Rezultaty poszczególnych debat będą oceniane przez jury. Zespół, który w danej grupie zdobędzie najwięcej punktów, zostanie zwycięzcą etapu grupowego. W ten sposób po etapie grupowy, w każdej z dwóch kategorii wiekowych, zostaną po dwie drużyny, które zmierzą się ze sobą w wielkim finale.

Główna nagroda w konkursie to tygodniowy kurs języka hiszpańskiego dla zwycięskiej drużyny i pozostałych uczniów klasy, którą reprezentują, na Universidad de Salamanca.

Zapisy do udziału w konkursie

Uwaga, ruszają zapisy na konkurs debat po hiszpańsku! Poniżej są do pobrania regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa (dokument można wypełnić w języku polskim lub hiszpańskim). W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z ELE USAL Varsovia. Życzmy szczęścia i zachęcamy do podejmowania szybkiej decyzji o wzięciu udziału w konkursie. W każdej kategorii wiekowej jest tylko osiem miejsc. Liczy się kolejność nadsyłania zgłoszeń.

Aktualizacja!!! Z uwagi na prośby ze strony niektórych szkół wydłużyliśmy termin zapisów do I Konkursu debat po hiszpańsku, a także obniżyliśmy wysokość opłaty wpisowej. Nowy ostateczny termin zapisów to 9 listopada 2018 roku. Bez względu na to tematy debat zostaną opublikowane, zgodnie z pierwotnymi założeniami, do końca października. Wysokość opłaty wpisowej została zaś obniżona do stu złotych. Pozostałe warunki konkursu pozostały niezmienione.

Uczestnicy debaty:

 Sponsorzy debaty:

poster debate