Go to Top

PODPISANIE UMOWY ELE USAL VARSOVIA

25 października la Sociedad Limitada  Escuelas de Lengua Española de la Universidad de Salamanca y D. PABLO ORTIZ MIRA podpisali umowĘ poprzedzającą otwarcie pierwszej szkoły ELE USAL w Polsce. Miastem, które jako pierwsze zagości szkołę będzie stolica Polski.

Owocem wielomiesięcznych negocjacji i starannego poszukiwania odpowiedniej lokalizacji i partnerów do współpracy jest planowane na początek 2017 roku otwarcie szkoły. Nowy ośrodek ELE USAL zostanie otworzony w największym polskim mieście. Polska jest szóstym krajem, w którym będzie działać szkoła należąca do sieci ELE USAL. Warszawa to jedno z najważniejszych centrów ekonomiczno-finansowych i kulturalnych Europy Centralnej gdzie od dawna można zaobserwować wzrastające zainteresowanie językiem hiszpańskim. Zarówno z powodów zawodowych, jak i osobistych. Jednym z przyczyn podjęcia decyzji o otworzeniu szkoły w Warszawie jest chęć Uniwersytetu w Salamance wzmocnienia jej obecności w tej części Europy. Podpisanie wspomnianej umowy powinno przybliżyć realizację tego celu.

Celem ELE USAL jest rozwijanie współpracy międzynarodowej i przybliżanie światu kultury i dziedzictwa Hiszpanii.

W podpisaniu umowy uczestniczyli D. José Miguel Sánchez Llorente, D. Pablo Ortiz Mira i koordynator szkół ELE USAL D. Rubén Ramírez Gutiérrez.

 

,