Nie tylko plaża. Narty w Hiszpanii – gdzie jeździć na nartach w Hiszpanii?


Hiszpania tradycyjnie kojarzy nam się jako miejsce letnich wyjazdów. Plaża, słońce i brak deszczu – wszystko to czego często brakuje na polskim wybrzeżu. Okazuje się jednak, że także zimą, na przykład w trakcie ferii zimowych, warto pomyśleć nad odwiedzeniem Hiszpanii. Kraj ten ma bowiem do zaoferowania liczne atrakcje dla miłośników białego szaleństwa. Sprawdźmy gdzie można pojeździć na nartach w Hiszpanii! W artykule prezentujemy najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Hiszpanii.

La Molina

Niecałe dwie godziny jazdy samochodem od Barcelony znajduje się ośrodek narciarski La Molina. To tu otworzono pierwszą w Hiszpanii szkółkę narciarską i wyciąg krzesełkowy. W roku 2011 odbyły się tu mistrzostwa świata w snowboardzie. Ośrodek oferuje 61 kilometrów tras narciarskich, które rozciągają się na 54 trasach. Ponadto znajduje się tu największy w Pirenejach snowpark. W przeszłości działała tu również skocznia narciarska, która pozostaje jednak od lat zamknięta.

Baqueira – Beret

Jest to największy ośrodek narciarski w Hiszpanii. Oferuje, aż 153 kilometry tras. Oficjalna strona internetowa ośrodka. Leży w odległości około 4 godzin jazdy samochodem od Barcelony lub Saragossy w Dolinie d’Aran w Pirenejach hiszpańskich. Miejsce słynie z tego, że nigdy nie brakuje tu śniegu, a trasy są świetnie przygotowane. Ponadto w okolicy jest ponad 50 wsi i miasteczek, które warto odwiedzić lub wybrać na miejsce zakwaterowania.

Navacerrada

Navecerrada to ośrodek narciarski położony najbliżej hiszpańskiej stolicy bo jedynie w odległości 52 kilometrów. Dzięki temu możliwa jest nawet jednodniowa wycieczka w celu pojeżdżenia na nartach. Ośrodek dzieli się na dwie strefy, które różni poziom trudności tras: dla zaawansowanych i początkujących narciarzy.

Sierra Nevada

Sierra Nevada to ośrodek narciarski położony najbardziej na południu Hiszpanii w regionie Andaluzji, który normalnie kojarzy się ze słońcem i letnimi upałami. Dzięki wysokim górom, najwyższe szczyty mają ponad 3 tys. metrów, możliwe jest jednak również uprawianie narciarstwa. Miejsce znajduje się obok miasta Granada. Sezon narciarski trwa nawet od końca listopada, aż do początku maja. Narciarze mogą korzystać z ponad 100 kilometrów tras.

Candanchú

To kolejny ośrodek narciarski w hiszpańskich Pirenejach. Uważany jest za najstarszy w Hiszpanii. Został otworzony w roku 1928. Dysponuje 50 kilometrami tras narciarskich. Dzięki położeniu geograficznemu miejsce jest osłonięte od wiatru. Dzięki temu nadaje się idealnie również do uprawiania biathlonu. o que la hace perfecta para practicar el esquí de fondo y una de sus modalidades, el biatlón que combina el esquí de fondo con el tiro con rifle.

San Isidro

To już ostatni ośrodek narciarski na naszej liście. San Isidro leży na północy Hiszpanii w prowincji Leon. Miejsce znajduje się na terenie parku narodowego w paśmie górskim Picos de Europa. Oferuje 31 kilometrów tras narciarskich. Dodatkową atrakcją jest możliwość szusowania poza wyznaczonymi trasami. o całym dniu jeżdżenia zakwaterowania można znaleźć, w którymś z maleńkich peublos, które znajdują się w okolicy.

Tags:
, ,
No Comments

Post A Comment