Sponsor debaty. Cursos Internacionales Universidad de Salamanca


Cursos Internacionales Universidad de Salamanca to instytucja wyspecjalizowana w nauczaniu języka hiszpańskiego jako języka obcego. Dzięki wsparciu tej instytucji zwycięska klasa, w kategorii uczniów starszych, w I Konkursie debat po hiszpańsku, wyjedzie na tygodniowy kurs języka hiszpańskiego do Hiszpanii.

W roku 1218 król Alfons IX z Leon założył Uniwersytet w Salamance. Najstarszą uczelnię wyższą w Hiszpanii, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego i jest również jedną z najstarszych na świecie. W roku 1492 profesor Antonio de Nebrija wydał w Salamance podręcznik do gramatyki hiszpańskiej (kastylijskiej): „De las introducciones de la lengua castellana para los que de estraña lengua querrán deprender”. Była to pozycja przeznaczona dla osób, które chciały poznawać język hiszpański jako język obcy. Od tego czasu Uniwersytet w Salamance kontynuuje długie tradycje nauczania języka hiszpańskiego. Jednym z zadań Uniwersytetu w Salamance, widniejącym w jego statucie, jest promocja i rozprzestrzeniania znajomości języka hiszpańskiego. W roku 1929 powołano na uczelni katedrę języka hiszpańskiego dla obcokrajowców. W tamtym czasie, w pierwszym kursie, wzięło udział 11 obcokrajowców: 6 Anglików, dwóch Francuzów, jeden Japończyk, Amerykanin i Niemiec. Po okresie Wojny Domowej kontynuowano nauczanie języka hiszpańskiego jako języka obcego. Od roku 1963 pod nazwą Cursos de Lengua y Cultura Españolas, a od lat 80 pod nazwą Cursos Internacionales.

Dziś Cursos Internacionales de la Universidad de Salamanca są jednym z najważniejszych ośrodków nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego na świecie. Oferują nieustannie kursy na wszystkich poziomach nauczania. Współpracują ponadto z innymi instytucjami zajmującymi się nauczaniem języka hiszpańskiego i wypracowują standardy w nauczaniu tego języka. Poza tradycyjnymi kursami stacjonarnymi instytucja ta ma w swojej ofercie kursy online, a także kursy doskonalące dla nauczycieli języka hiszpańskiego i kursy specjalistyczne ze wszystkich dziedzin.

Wielkim zaszczytem dla ELE USAL Varsovia jest fakt, że tak ważna instytucja zdecydowała się na objęcie swoim patronatem I Konkursu debat po hiszpańsku. Dzięki temu zwycięzcy w konkursie debat będą mogli wyjechać na tygodniowy kurs języka hiszpańskiego na Uniwersytet w Salamance.

No Comments

Post A Comment