Uczestnicy debaty. IV LO im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim

IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim to szkoła, która stara się w atmosferze „twórczego spokoju, mądrego partnerstwa i przyjaznej atmosfery” zachęcać swoich uczniów do osiągania jak najlepszych rezultatów. Liceum to jest również kolejnym, które zdecydowało się na udział w I Konkursie debat po hiszpańsku w Polsce. Liceum może poszczycić się długą listą sukcesów w zakresie przedmiotów humanistycznych i społecznych. Uczniowie realizują projekty: „Kompetencje kluczowe drogą do kariery”, „Jestem przedsiębiorczy”, „Szkoła sukcesu”, ”Kaskaderzy i przeklęci” w ramach „Filmoteki szkolnej” oraz „Szkoła-Moja Wielkopolska”. Ponadto szkoła współpracuje z Politechniką Wrocławską, z Wydziałem Nauk politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu.

Uczniowie szkoły mają możliwość uczyć się języków obcych w klasach z wiodącym językiem angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim. Co ważne prowadzone są także klasy z dwoma językami w zakresie rozszerzonym. Absolwenci IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina z powodzeniem kończą kierunki humanistyczne, artystyczne, społeczne, politechniczne i menedżerskie na uczelniach wyższych.

Obecnie uczniowie IV LO im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim zmierzą się z uczniami innych szkół średnich z całej Polski w I Konkursie debat po hiszpańsku w Polsce. Życzymy powodzenia!

No Comments

Post A Comment