Go to Top

Uczestnicy debaty. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Opolu

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszą szkołę uczestnika I Konkursu debat po hiszpańsku w Polsce. Jako pierwsi zgłosili się do naszego konkursu uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Opola. Opiekunką zespołu jest pani Anna Andrzejewska. Szkoła wystartuje w konkursie w kategorii klas starszych – debat w języku hiszpańskim.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Opola to szkoła z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Regularnie klasyfikowana jest w rankingu najlepszych szkół w Polsce wśród najlepszych 50 w kraju. W klasach dwujęzycznych, które prowadzone są w tej szkole, uczniowie mają możliwość nie tylko uczyć się języka hiszpańskiego jako języka obcego, ale również uczestniczą w zajęciach w języku hiszpańskim z: historii i geografii Hiszpanii, matematyki, informatyki i literatury. Ponadto warto podkreślić (i ostrzec pozostałych konkursantów), że uczniowie z Opola są doświadczonymi zawodnikami. Reprezentanci ZSO nr 2 z Opola uczestniczyli w przeszłości z sukcesami między innymi w Ogólnopolskim Konkursie na Film Krótkometrażowy po hiszpańsku pt. “No te cortes”, Concurso de Redacción “Giner de los Rios”, a także Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Więcej informacji na temat “hiszpańskich” wydarzeń w szkole można znaleźć na ich stronie na Facebooku.

Jako organizatorzy konkursu cieszymy się, że Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Opola zdecydował się wystartować w naszym konkursie i życzymy jak najlepszego wyniku.

, , , ,