Uczestnicy debaty. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 we Wrocławiu

Uczestnicy I Konkursu debat po hiszpańsku w Polsce to uczniowie z całej Polski. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 we Wrocławiu jest kolejnym uczestnikiem w kategorii uczniów starszych – debaty w języku hiszpańskim. Jest nam niezmiernie miło, że nasz konkurs staje się jeszcze bardziej ogólnopolski.

Uczniowie tego liceum mają możliwość uczyć się języków obcych oraz kultury Hiszpanii uczęszczając na zajęcia takie jak historia i sztuka Hiszpanii, geografia Hiszpanii, literatura hiszpańska. Z całą pewnością sukces jaki szkoła odniosła w nauczaniu języków obcych jest czymś godnym uznania. Potwierdzeniem tego sukcesu jest zajęte przez Gimnazjum nr 10 z oddziałami dwujęzycznymi, 3 miejsce w Rankingu Wrocławskich Gimnazjów 2016. Pod uwagę brano ostatnie wyniki egzaminów na koniec tej części edukacji.

Ponadto szkoła organizuje wiele projektów hiszpańskojęzycznych, związanych z kulturą Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych oraz związanych z nauczaniem tego języka. Jednym z takich projektów był projekt „Compartir para aprender” za który otrzymali Europejską Odznakę Jakości. Jest to najbardziej zaszczytne odznaczenie europejskiej platformy edukacyjnej eTwinning, które przyznawane jest jedynie szkołom reprezentującym najwyższy, europejski poziom nauczania.

Poza zwykłymi zajęciami szkolnymi uczniowie mają możliwość uczestniczyć miedzy innymi w klubach literackich, kabaretach szkolnych, zespole tańca irlandzkiego, chórze szkolnym i wielu innych inicjatywach.

Wobec powyższych naturalną jest chęć uczniów z Wrocławia do tego, żeby sprawdzić swoje umiejętności językowe w rywalizacji z przedstawicielami innych szkół z Polski. Konkurencja zapowiada się naprawdę ciekawie. Ze swojej strony życzymy szczęścia wszystkim uczestnikom!

No Comments

Post A Comment