Uczestnicy debaty. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr VII w Gdańsku

VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego to miejsce gdzie uczniowie zdobywają poza wszechstronną wiedzą także zrozumienie i wsparcie dla swoich indywidualnych zainteresowań, pasji i dążeń. Jednym z wyrazów takiego dodatkowego wsparcia rozwoju uczniów jest udział reprezentacji VII LO z Gdańska w I Konkursie debat po hiszpańsku w kategorii klas starszych – debata w języku hiszpańskim.

Patronem szkoły jest Józef Wybicki. Poeta, dramatopisarz, kompozytor, prawniki, dyplomata i działacz polityczny. Najbardziej znanym dziełem tego autora jest Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, która obecnie jest hymnem Polski. Od 1985 roku w szkole funkcjonuje nagroda im. Józefa Wybickiego, którą przyznaje się najlepszemu absolwentowi VII Liceum Ogólnokształcącemu w Gdańsku.

Szkoła w ramach współpracy międzynarodowej realizuje między innymi projekty partnerskie z placówkami z Niemiec i Litwy. Bardzo ciekawą inicjatywą jest również Młodzieżowa Akademia Dyplomatyczna, która jest miejscem spotkań uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku zainteresowanych polską polityką zagraniczną i pragnących w przyszłości realizować swoje pasje zawodowe poprzez pracy w służbie publicznej od szczebla lokalnego po służbę dyplomatyczną.

No Comments

Post A Comment