Go to Top

Współpraca IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Hoffmanowej i ELE USAL Varsovia

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie i ELE USAL Varsovia

6 października 2017 r. w obecności CEO Cursos Internationales Universidad de Salamanca José Miguel Sánchez Llorente doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy IX Liceum Ogólnokształcącym im. K. Hoffmanowej w Warszawie, a ELE USAL Varsovia.

 

W imieniu IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie porozumienie o współpracy podpisała dyrektor placówki pani Joanna Kiełbasa. IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie, podobnie jak Universidad de Salamanca, jest instytucją o długoletniej tradycji. Jego historia sięga roku 1874. Początkowa placówka działała jako prywatna pensja dla dziewcząt. W roku 1919 instytucja ta została upaństwowiona i przyjęła za swojego patrona Klementynę Hoffmanową (polską pisarkę i pedagoga). Absolwentami liceum jest wiele znanych osób (dziennikarze, aktorzy, politycy). Warto również podkreślić, że każdego roku w rankingach najlepszych szkół średnich w Polsce IX LO im. K. Hoffmanowej zajmuje wysokie pozycje (pierwsza dwudziestka w kraju i pierwsza dziesiątka w Warszawie).

Wielu uczniów tej szkoły wybiera jako język obcy, którego chce się uczyć, właśnie język hiszpański. Z tego powodu ELE USAL Varsovia, wychodząc na przeciw oczekiwaniom tych osób, organizuje dla uczniów szkoły konwersacje z języka hiszpańskiego. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z ELE USAL Varsovia będą oni osiągać jeszcze lepsze rezultaty w nauce języka hiszpańskiego.

 

 

, ,