Go to Top

Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 368 im. Polskich Olimpijczyków na Białołęce w Warszawie (dawne Gimnazjum nr 164) to kolejna już szkoła, z którą rozpoczęła współpracę nasza szkoła j. hiszpańskiego.

Uczniowie szkoły od lat intensywnie poszerzają swoją znajomość języków obcych. Jest to możliwe między innymi między licznym wyjazdom, także do Hiszpanii, które odbywają i prowadzonej przez szkołę współpracy międzynarodowej.
Nie są to jednak jedyne działania, które mają przybliżyć uczniom język hiszpański i hiszpańską kulturę. W ostatnim czasie odbył się między innymi w szkole konkurs krótkich przedstawień teatralnych. Tematyka konkursu staje się jasna kiedy poznamy jego temat przewodni: Mój dzień w Hiszpanii. Organizacja konkursu nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie i poświęcenie nauczycielek języka hiszpańskiego ze szkoły, a także bez wsparcia dyrekcji.

Uczniowie biorący udział w konkursie byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasa 7 szkoły podstawowej, klasa 2 gimnazjum i klasa 3 gimnazjum. Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji w każdej z kategorii wiekowych jury konkursu (w którym zasiadała między innymi lektorki z ELE USAL Varsovia i ELE USAL Barcelona, która przyjechała specjalnie na tę okoliczność z Hiszpanii) wyłoniło trzy zwycięskie klasy-grupy:

  • W kategorii klas 7 zwyciężyła klasa 7B
  • W kategorii klas 2 gimnazjum zwyciężyła klasa 2C
  • W kategorii klas 3 gimnazjum zwyciężyła klasa 3D

Zwycięskie zespoły w ramach nagrody odwiedziły ELE USAL Varsovia gdzie nasze lektorki przygotowały dla nich specjalny program zajęć edukacyjnych. W czasie zajęć ich uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach w języku hiszpańskim, które sprawdzały ich znajomość języka hiszpańskiego. Relację z wizyt poszczególnych grup w naszej szkole można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku: tutaj, tutaj i tutaj.

Ponadto od najbliższego semestru nasi lektorzy będą w szkole na Białołęce prowadzić dla chętnych uczniów zajęcia dodatkowe z języka hiszpańskiego. Mamy nadzieję, że dzięki temu tamtejsi uczniowie będą jeszcze lepsi, a znajomość języka hiszpańskiego przyczyni się w przyszłości do licznych sukcesów zawodowych i osobistych, które wierzymy, że staną się ich udziałem.

, , , ,