XII finał konkursu “Conoce España”

19 lutego 2018 miał miejsce finał XII edycji corocznego konkursu “Conoce España” (pol. poznaj Hiszpanię). Konkurs ten wpisał się już na stałe do kalendarza wydarzeń związanych z językiem hiszpańskim i hiszpańska kulturą organizowanych w Warszawie.

Wydarzenie jest organizowane przez XXXIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa. Finał XII konkursu odbył się pod honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz we współpracy z Instytutem Cervantes i po raz pierwszy także przy współpracy z ELE USAL Varsovia.

Konkurs “Conoces España” składał się z dwóch części: konkursu wiedzy na temat Hiszpanii i konkursu językowego. Konkurs językowy był konkursem indywidualnym. Sześciu laureatów tego konkursu obecnie uczestniczy w warsztatach z języka hiszpańskiego organizowanych przez ELE USAL Varsovia. Jest to nagroda ufundowana przez naszą szkołę.

Część konkursu dotycząca wiedzy na temat Hiszpanii w tegorocznej edycji konkursu odnosiła się do okresu panowania dynastii Habsburgów w Hiszpanii. Trzech reprezentantów każdej ze szkół, uczestniczących w konkursie, w dniu gali finałowej najpierw rozwiązywało część pisemną konkursu, a następnie trzy najlepsze zespoły zmierzył się jeszcze w części ustnej. Poziom zawodników był bardzo wysoki i wyrównany. Dla najlepszych zawodników ELE USAL Varsovia ufundowała książki popularnonaukowe opisujące dzieje najnowsze Hiszpanii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu szerokiej wiedzy i mamy nadzieję spotkać się za rok podczas XIII już edycji konkursu.

No Comments

Post A Comment